تأثیر قارچ گانودرما بر بیماری های قلبی عروقی چگونه است؟

تأثیر قارچ گانودرما بر بیماری های قلبی عروقی به دلیل خواص بیشمار این گونه گیاهی امروزه مورد توجه بسیاری از محققین و پژوهشگران در این زمینه قرار گرفته است. مطالعات زیادی وجود دارند که تأثیر مثبت قارچ گانودرما را بر برخی فاکتورهای متابولیکی مانند کلسترول، فشار خون و رادیکال های…

تأثیر قارچ گانودرما بر بیماری های قلبی عروقی به دلیل خواص بیشمار این گونه گیاهی امروزه مورد توجه بسیاری از محققین و پژوهشگران در این زمینه قرار گرفته است. مطالعات زیادی وجود دارند که تأثیر مثبت قارچ گانودرما را بر برخی فاکتورهای متابولیکی مانند کلسترول، فشار خون و رادیکال های آزاد نشان داده اند. در ادامه با مکانیسم این اثرات و خواص قارچ گانودرما بیشتر آشنا خواهیم شد.

تأثیر قارچ گانودرما بر بیماری های قلبی عروقی و جلوگیری از بیماری های مرتبط با آن

بیماری های قلبی عروقی به بیماری هایی اشاره دارد که دستگاه گردش خون را تحت تأثیر قرار می دهند و در قلب یا عروق از جمله سرخرگ ها، سیاهرگ ها و مویرگ ها رخ می دهد. در پی این بیماری ها، قلب ضعیف شده و نمی تواند خون کافی برای رفع نیازهای بدن پمپاژ نماید و این یعنی یک بیماری جدی و خطرناک.

همانطور که می دانید سلامت قلب و عروق و پیشگیری از انواع بیماری ها در این زمینه با گیاهان دارویی مختلف مورد توجه بسیاری از محققان قرار گرفته است. یکی از تحقیقات مهم، بررسی تاثیر قارچ گانودرما بر بیماری های قلبی و عروقی است. نتایج این تحقیقات به خوبی اثبات کرده است که مصرف دمنوش گانودرما می تواند با کنترل عواملی که در بروز بیماری های قلبی عروقی نقش عمده ای را ایفا می کنند، به کنترل و درمان بیماری های قلبی و عروقی کمک کند.

تنظیم سطح قند خون

در واقع قند خون و فشار خون بالا همچنین افزایش کلسترول همگی در بروز بیماری های قلبی عروقی نقش مهمی ایفا می کنند. مصرف قارچ گانودرما تمامی این سه عنصر را مورد هدف قرار داده و آنها را تنظیم می کند. در نتیجه از ابتلا به بیماری های مزمن قلبی و عروقی جلوگیری خواهد کرد.

تنظیم فشار خون

در پژوهشی که برای بررسی تأثیر قارچ گانودرما بر بیماری های قلبی عروقی و کارایی این گونه قارچ نسبت به داروی لوزارتان روی موش ها انجام شد؛ مشخص شد که خاصیت درمانی گانودرما نسبت به لوزارتان برای کاهش فشار خون بیشتر بوده و با مصرف آن، فشار خون موش ها به طور معناداری کاهش پیدا کرد. در واقع کاهش فشار خون مانع از تجمع چربی در رگ ها شده و قلب عملکرد خود را حفظ می کند.

کاهش کلسترول

مصرف قارچ گانودرما سبب کاهش سطح کلسترول و LDL (لیپوپروتئین با چگالی کم) شده و از تصلب عروق جلوگیری می نماید. در واقع این قارچ سطوح فشار خون را کنترل و متعادل می کند و از این طریق بر کنترل و پیشگیری از بروز بیماریهای قلبی و عروقی موثر است.

کاهش استرس

استرس می تواند موجب بر هم زدن سطوح قند خون شود و مصرف قارچ گانودرما همانطور که در مقاله تاثیر قارچ گانودرما بر درمان دیابت اشاره کردیم، می تواند به تعدیل آن کمک کند. همچنین استرس سبب بالا رفتن فشار خون می شود که مصرف روزانه دمنوش قارچ گانودرما آن را تنظیم می نماید.

پیشگیری از تشکیل لخته خون

از دیگر خواص قارچ گانودرما، پیشگیری از تشکیل لخته خون است. مصرف روزانه دمنوش قارچ جان افزای گانودرما نه تنها مانع از تشکیل لخته خون می شود بلکه حتی در از بین بردن آن نیز موثر است. به این ترتیب، تاثیر قابل توجهی روی جلوگیری از ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی خواهد داشت.

شما می توانید قارچ گانودرمای پرورشی خالص را که یک درمانگر طبیعی برای انواع بیماری ها بخصوص بیماری های قلبی عروقی است از فروشگاه های معتبر تهیه نموده و با مصرف آن سلامتی و طول عمر بیشتری را برای خود تضمین نمایید.

برچسب‌ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست