قیمت قارچ گانودرما در ایران چقدر است؟

قیمت قارچ گانودرما در ایران عمدتا بسته به اینکه کدام نوع از این قارچ در شرایط مطلوب پرورش داده می شود، متفاوت است. قارچ گانودرما که به نام جان افزا نیز شناخته می شود هزاران سال است که جزئی از روش های درمانی طب شرقی به شمار می آید. این…

قیمت قارچ گانودرما در ایران عمدتا بسته به اینکه کدام نوع از این قارچ در شرایط مطلوب پرورش داده می شود، متفاوت است. قارچ گانودرما که به نام جان افزا نیز شناخته می شود هزاران سال است که جزئی از روش های درمانی طب شرقی به شمار می آید. این قارچ خواص بیشماری دارد از جمله:

پرورش قارچ گانودرمای خالص و اصلی نیازمند رعایت مجموعه ای پروتکل های بهداشتی است که به منظور استفاده موثر از این قارچ باید رعایت شود. قیمت قارچ گانودرما در ایران در سال های گذشته با افزایش مواجه شده که می تواند دلایل متعددی از جمله تورم در حوزه های مختلفی که به پرورش این قارچ مربوط است داشته باشد.

نکته مهم این است که در واقع گانودرمایی که در جنگل و پای درختان رشد می کند، سرشار از آلودگی ها و عفونت بوده و سمی نیز می باشد. در حقیقت این گونه قارچ ارزش غذایی نداشته و می تواند سلامت انسان را نیز به مخاطره بیندازد. بنابراین، توصیه ما خرید قارچ گانودرمای پرورشی خالص صرفنظر از قیمت آن به همه مشتریان است.

بهتر است برای خرید قارچ گانودرما به فروشگاه های معتبر مراجعه کنید که گانودرما را در محیط های سالم و در شرایط بهداشتی پرورش می دهند تا بتوان از خواص درمانی این قارچ به بهترین شکل بهره برد.

روش پرورش قارچ گانودرمای خالص در قیمت قارچ گانودرما تاثیر چندانی ندارد!

همانطور که در بالا ذکر شد نوع پرورش قارچ گانودرما تأثیر زیادی روی قیمت قارچ گانودرما در ایران ندارد. چون پرورش این گونه گیاهی باید در محیطی مناسب و بهداشتی انجام شود و تمام پرورش دهندگان معتبر از روش تقریبا یکسانی برای پرورش قارچ استفاده می کنند.

در واقع برای پرورش آن باید از تخصص های لازم در این زمینه برخوردار بود. با رعایت اصول بهداشتی حین پرورش این قارچ می توان خواص ترکیبات فعال موجود در قارچ گانودرما را افزایش داد.

برای پرورش قارچ گانودرما باید نکات زیر را در نظر داشته باشید:

  • استریلیزه و سالم بودن محیط پرورش قارچ گانودرما
  • وجود نور، دما و رطوبت مناسب در سالن
  • کیسه نمودن قارچ های گانودرما و پر نمودن آن ها با کاه تمیز و بهداشتی
  • اضافه نمودن کلسیم فسفات به آنها و بستن سر کیسه ها
  • پاشیدن بذر قارچ درون کیسه ها
  • قرار دادن آنها در مکانی تاریک و با رطوبت استاندارد
  • بریدن سر کیسه ها برای برخورداری از فضایی مناسب تر
  • برداشت قارچ طی سه دوره یک ماهه

با رعایت موارد بالا که البته توسط متخصصین با تجربه در این زمینه صورت می گیرد می توانید قارچ گانودرمای پرورشی خالص را برداشت نمایید.

مصرف قارچ هایی که با روش صحیح پرورش داده نشده اند یا قارچ های جنگلی نه تنها خواص درمانی نخواهد داشت بلکه مشکلاتی را نیز برای عملکرد ارگان های مختلف بدن ایجاد می کند.

در برخی موارد حتی از کار افتادن کبد بعد از مصرف دمنوش قارچ جنگلی نیز گزارش شده است. به همین علت توصیه می شود که قارچ گانودرما را فقط از فروشندگان مطمئن که گانودرما را در محیطی سالم پرورش می دهند؛ خریداری کنید.

قیمت قارچ گانودرما پرورشی خالص در ایران

در مجموع به خاطر داشته باشید که نوع گانودرما عامل اصلی و تعیین کننده قیمت قارچ گانودرما در ایران بوده و گانودرما لوسیدوم پرورشی خالص پرخاصیت ترین نوع گانودرما است.

هر چند قیمت قارچ گانودرما لوسیدوم ممکن است متفاوت باشد اما با مقایسه قیمت چند فروشگاه معتبر می توانید قیمت واقعی آن را تشخیص داده و خرید مناسبی داشته باشید. فقط دقت کنید برای خرید این گیاه معجزه آسا به فروشگاهی معتبر مراجعه نموده و آن را خریداری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست