تاثیر قارچ گانودرما بر جوانی و جلوگیری از پیری

قارچ گانودرما به عنوان اکثیر جوانی پادشاهان چینی شناخته می شود. تاثیر قارچ گانودرما بر جلوگیری از پیری و جوان سازی پوست در چند سال اخیر مورد توجه قرار گرفته است. در این مقاله به این موضوع می پردازیم که قارچ گانودرما چه ترکیبات ضد پیری دارد و چطور بر جوان سازی پوست و مو تاثیر می گذارد.

تاثیر قارچ گانودرما بر جوانی و جلوگیری از پیری

lingzhi یا گانودرما یکی از محبوب ترین قارچ ها در سراسر جهان است. این قارچ که بیشتر در مناطق گرم و مرطوب رشد می کند، با ظاهری قهوه ای مایل به ارغوانی به طلای سرخ هم شهرت دارد.

طلای سرخ یا قارچ ریشی در حدود 4000 سال است که در طب سنتی برای مواردی نظیر خستگی، سرفه، بیماری های قلب و عروق، مشکلات دستگاه گوارش، بیماری های کبدی و … مورد استفاده قرار می گیرد. اما آنچه امروز قصد دارید در مورد این قارچ بررسی کنیم، تاثیر قارچ تاثیر قارچ گانودرما بر جوانی و جلوگیری از پیری می باشد.

گانودرما چطور می تواند به درمان پیری کمک کند؟

یک مطالعه موردی که در سالهای اخیر بر روی موش های آزمایشگاهی صورت گرفت، دانشمندان توانستند به کمک قارچ گانودرما طول عمر میانگین موش های آزمایشگاهی را از 9 تا 20 درصد افزایش دهند. این معادل 7 تا 16 سال در بدن انسان ها برآورد می شود.

تنها یک عامل برای پیری و بیماری وجود ندارد. عوامل زیادی هستند که سبب سرعت گرفتن روند پیری می شوند. به همین دلیل برای جلوگیری از این مسئله باید از یک رویکرد با چندین هدف در درمان استفاده کنید. گانودرما همان چیزی است که در این زمینه شما به آن نیاز دارید.

بر اساس مطالعاتی که در چند دهه اخیر بر روی قارچ ریشی (قارچ گانودرما) صورت گرفته است، صد ها ترکیب دارویی منحصر به فرد در این گیاه پیدا شده است، که برای جلوگیری از پیری به کمک شما می آیند.

گانودرما در واقع راز جوان ماندن پادشاهان چینی بود.

مکانیسم های مؤثر گانودرما بر جلوگیری از پیری:

از گانودرما استفاده کنید و خود را در مقابل سایر بیماری ها بیمه کنید.

تری ترپن ها، پلی ساکارید های موجود در گانودرما می توانند به جلوگیری از ایجاد حمله قلبی و سکته های مغری جلوگیر کنند.  تری ترپن ها خصوصا مانع بروز فشار خون می شوند.

سوپراکسید دیسموتاز معجزه ضد پیری قارچ گانودرما:

SOD یا سوپراکسید دیسموتاز آنزیمی است که به طور طبیعی در بدن همه ما انسان ها وجود دارد. این ماده رادیکال های آزاد اکسیژن را به اکسیژن آزاد تبدیل می کند و بدین ترتیب به بدن توانایی ویژه ای برای کاهش سرعت پیری  می دهد.

SOD در واقع مهم ترین عضو فعال در گیاه گانودرما است. به بیانی دیگر SOD سلول ها راتعمیر می کند. این آنزیم کلید تولید سلول های ساختمانی پوست نیز هست. SOD به بدن کمک می کند موادی مانند مس و منگنز را بهتر جذب کند.  

سوپراکسید دیسموتاز از آسیب های DNA، تابش یونیزه، پروتئین و چربی جلوگیری می کند. اگر منابع SOD در بدن تمام نشود، از نظر تئوری می توانیم تا 125 سال زندگی کنیم. اما به طور طبیعی به دلیل آلودگی های زیست محیطی و هوا تا رسیدن به سن 40 سالگی منابع SOD در بدن نصف می شوند.

 سطح SOD یکی از مهم ترین دلایلی است که پیر شدن را در سنین 30 سالگی تجربه نمیکنیم، اما به رسیدن به 40 سالگی به مرور مشکلاتی را احساس می کنیم.

گانودرما معجزه سلامتی موها:

واقعا هیچ چیزی بدتر از سفید شدن موها و ریزش آن ها نیست. اصولا خانم ها نشانه های پیری را با ریزش و سفید شدن موهایشان احساس می کنند. هر تار مویی که از دست می دهیم، یادآور آرزوی هایی است که دوست داشتیم در جوانی به آن برسیم. آنتی اکسیدان ها موجود در قارچ گانودرما دشمن سرسخت و عامل اصلی جلوگیری از ریزش مو و کاهش آن به حساب می آیند. قارچ گانودرما با کنترل هورمون DHT (عامل اصلی ریزش مو) باعث جلوگیری از ریزش موهایتان می شود.

همیشه سرحال و شاداب، به کمک گانودرما:

آنتی اکسیدان ها شاید مهم ترین عامل تقویت سلامت انسان نباشد، اما یکی از اصلی ترین عوامل در حفظ سلامت و شادابی بدن هستند. گانودرما به راحتی به تقویت آنتی اکسیدان ها و حفظ سلامت بدن کمک می کند.

به کمک قارچ گانودرما همیشه پوستی جوان داشته باشید:

تقریبا یکی از مهم ترین عوامل برای به تاخیر انداختن پیری و حفظ شادابی و نشاط داشتن، پوستی سالم و زیبا است. قارچ گانودرما با دارا بودن پروتئین Ling Zhi 8 و اسید گانودرمیک که مهم ترین منابع ضد التهاب و حساسیت به شمار می آیند به حفظ نشاط پوست شما کمک می کند و روند افتادگی، چروک و شل شدن پوست شما را مختل می کند.

مهم ترین ویژگی Ling Zhi 8 و اسید گانودرمیک تقویت و بهبود گردش خون است، این مسئله به نوبه خود سبب کاهش فعالیت رادیکال های آزاد و در نتیجه کاهش چین و چروک پوست می شود.

بتاگلوکانان موجود در گانودرما به جوانسازی و شفافیت پوست شما تا حد زیادی می تواند کمک کند. بتاگلوکانان مسئول جذب آب از محیط به اطراف است و پوست شما را آبرسانی می کند.

روند پیری را به کمک گانودرما آهسته کنید:

پلی ساکارید های موجود در ترکیبات گانودرما علاوه بر تقویت سیستم ایمنی بدن، می تواند به بهبود سلامت و نشاط فرد کمک کند، همچنین گانودرما در طب سنتی یک سم زدای طبیعی هم شناخته می شود. با استفاده درست از گانودرما به حفظ تعادل بدنتان کمک کنید. مصرف گانودرما باعث می شود بدن تان همواره سبک تر و جوان تر باقی بماند.

حتما می دانید که مشکلانی مانند کم خوابی، تنش و استرس، خستگی مفرط و بی اشتهایی عوامل اصلی پیری زود رس هستند، بنابراین به کمک گانودرما این مشکلات را از خودتان دور کنید و به طور طبیعی روند پیری تان را تا حد ممکن به تاخیر بیندازید.

غلظت آلی ژرمانیوم موجود در گانودرما در حدودد4 تا 6 برابر بیشتر از جنسینگ است.

درمان استرس، درمان پیری:

در دنیای امروز، استرس و تنش تقریبا عضو جدا نشدنی زندگی ماست. حتما می دانید که هیچ چیزی به اندازه استرس و تنش های عصبی نمی تواند به شما ضربه بزند و روند پیری را سریع تر کند.

قارچ گانودرما به تقویت سلول های عصبی و سیستم ایمنی می تواند، به ایجاد آرامش فکری و ذهنی شما کمک کند. این قارچ تا حدی در درمان استرس قوی عمل کرده است که به عنوان داروی آرام بخش و خواب آور و ضد افسردگی نیز شناخته می شود. به کمک قارچ گانودرما خود را از بروز بیماری هایی مانند پارکینسون، آلزایمر، ام اس و. . .  بیمه کنید.

برای جوانسازی، قارچ گانودرما را چطور مصرف کنیم؟

حدود 3 الی پنج گرم از این قارچ یا یک قاشق غذا خوری سر پر را مانند چای دم کنید ولی اجازه بدهید تا 2 ساعت دم بکشد. سپس آن را صافی صاف کنید. برای بهتر شدن طعم آن می توانید از زنجبیل، دارچین یا عسل هم استفاده کنید.

میزان مصرف مجاز قارچ گانودرما بین 5 تا 9 گرم است.

در صورتی که سوالی در مورد قارچ گانودرما دارید می توانید در بخش نظرات از ما بپرسید و ما در سریعترین زمان ممکن به شما پاسخ خواهیم داد.

برچسب‌ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست