تاثیر قارچ گانودرما بر روی پوست

تاثیر قارچ گانودرما بر روی پوست فقط به جوانسازی پوست محدود نمی شود بلکه تأثیرات شگفت انگیزی که قارچ گانودرما بر روی پوست دارد این روزها بر کسی پوشیده نیست. گانودرما لوسیدوم دارای خواص بینظیری برای پوست می باشد که از جمله آنها می توان به مرطوب کننده و سم…

تاثیر قارچ گانودرما بر روی پوست فقط به جوانسازی پوست محدود نمی شود بلکه تأثیرات شگفت انگیزی که قارچ گانودرما بر روی پوست دارد این روزها بر کسی پوشیده نیست. گانودرما لوسیدوم دارای خواص بینظیری برای پوست می باشد که از جمله آنها می توان به مرطوب کننده و سم زدا بودن اشاره کرد. در عین حال، قارچ گانودرما برای رفع پیری زودرس، قرمزی و التهاب و نیز از بین بردن خطوط ریز صورت نیز بسیار مفید است.

آیا تاثیر قارچ گانودرما بر روی پوست اثبات شده است؟

تحقیقات علمی متعددی نشان داده اند که قارچ گانودرما حاوی بتاگلوکانان است که در جوانسازی و شفافیت پوست تاثیر بسزایی دارد. بتاگلوکانان موجود در قارچ گانودرما، زنجیره ای از ملکول های آنتی اکسیدان است که مسئول جذب آب از محیط به پوست شما بوده و عمیقا پوست را آبرسانی می نمایند. این ماده اثرات معجزه آسایی روی پوست دارد که در ادامه با این خواص معجزه آسای قارچ گانودرما برای پوست بیشتر آشنا خواهیم شد:

تأثیر قارچ گانودرما بر روی جوانسازی پوست

قارچ گانودرما روند پیری پوست را به تأخیر می اندازد و درنتیجه در جوانسازی پوست شما موثر است. مهمترین علت خواص مفید قارچ گانودرما برای پوست، وجود پروتئین Ling Zhi 8 و اسید گانودرمیک موجود در گانودرما هستند که منابع غنی فاکتورهای ضد التهابی و ضد حساسیت به شمار می آیند.

هر دوی این ترکیبات با هماهنگی در راستای تقویت سیستم ایمنی و بهبود گردش خون فعالیت می کنند. یک سیستم ایمنی قوی تر به نوبه خود سبب کاهش فعالیت های رادیکال آزاد شده که در پی آن چین و چروک، خطوط ریز پوست صورت و التهاب کاهش می یابند.

همچنین زمانی که گردش خون با مصرف دمنوش گانودرما بهبود می یابد، خاصیت ارتجاعی پوست و رنگ و روی شما نیز بهتر شده و روند پیری به تأخیر می افتد. تاثیر دیگر قارچ گانودرما بر روی پوست این است که باعث می شود به پوستی شفاف تر و جوان تر دست یابید.

تأثیر قارچ گانودرما بر روی رفع مشکلات پوستی

مطالعات مختلفی که روی قارچ گانودرما انجام شده اند نشان می دهند که این قارچ توانایی درمان انواع مشکلات پوستی را دارد از جمله:

  • بهبود انواع زخم ها
  • درمان آفتاب سوختگی
  • رفع انواع التهابات پوستی
  • درمان نیش حشرات و خارش پوست

اما چگونه این اثرات مثبت با نوشیدن دمنوش قارچ گانودرما در پوست رخ می دهند؟

در حقیقت تاثیر قارچ گانودرما روی پوست و جوانسازی آن به دلیل عملکرد هماهنگ در فعالیت های ضد هیستامین، ضد التهابی، ضد میکروبی و ضد حساسیت قارچ گانودرما است که موجب می شود سیستم ایمنی بدن شما تقویت شده و گردش خون بهبود یابد و در نهایت انواع مشکلات پوستی نیز برطرف شوند.

تأثیر قارچ گانودرما بر روی لطافت پوست

تأثیر قارچ گانودرما بر روی لطافت پوست به علت وجود بتاگلوکان است که باعث هیدارته شدن پوست های خشک شده و آن را لطیف و نرم می نماید. بتاگلوکان زنجیره ای پیچیده از واحد قند است که سلول های مرده پوست را از بین می برد. همچنین باعث افزایش کلاژن سازی و الاستین شده و دیواره عروق خونی پوست را تقویت می کند.

تاثیر قارچ گانودرما بر روی پوست به عنوان یک آنتی اکسیدان قوی

همه ما در محیطی زندگی می کنیم که مملو از رادیکال های آزاد است. رادیکال های آزاد که توسط نور خورشید، اشعه فرابنفش و بسیاری از عوامل دیگر به وجود می آیند می توانند صدمات زیادی به پوست وارد کنند. قارچ گانودرما سرشار از آنتی اکسیدان بوده و این عنصر مهم می تواند به خوبی اثرات مخرب رادیکال های آزاد را خنثی سازد.

پس شما می توانید با جایگزین نمودن قارچ گانودرمای خالص به جای محصولات شیمیایی موجود در بازار و تهیه آن از یک فروشگاه معتبر، سلامتی پوست خود را تضمین نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست