خواص قارچ گانودرما برای کلیه و دفع سموم بدن

خواص قارچ گانودرما برای کلیه و دفع سموم بدن در بسیاری از تحقیقات علمی مورد بررسی قرار گرفته است. نتایج تحقیقات نشان می‌دهند مصرف جوشانده قارچ گانودرما میتواند با دفع سموم بدن به افزایش کارایی کلیه ها کمک کند. خواص قارچ گانودرما برای کلیه قادر است: باعث سم زدایی سریع…

خواص قارچ گانودرما برای کلیه و دفع سموم بدن در بسیاری از تحقیقات علمی مورد بررسی قرار گرفته است. نتایج تحقیقات نشان می‌دهند مصرف جوشانده قارچ گانودرما میتواند با دفع سموم بدن به افزایش کارایی کلیه ها کمک کند.

خواص قارچ گانودرما برای کلیه قادر است:

 • باعث سم زدایی سریع مواد شیمیایی از بدن شده
 • توانایی بدن برای دریافت اکسیژن را افزایش دهد
 • کارکرد کلیه های ناسالم که خون مناسب را دریافت نمی‌کنند، بهبود بخشد
 • و منجر به کاهش علائم بیماریهای کلیوی از جمله موارد زیر شود
  • رفع خستگی
  • کاهش احتباس ادرار
  • درد و ناراحتی

خواص قارچ گانودرما برای کلیه و دفع سموم بدن، از دوران باستان در طب سنتی چین استفاده می شده و معمولا این گیاه جان افزا را همراه با قارچ کرم ابریشم تجویز می کردند تا انواع بیماری های کلیوی را درمان کنند.

 خواص قارچ گانودرما برای کلیه روی درمان کدام بیماری های کلیوی موثراست؟

مصرف جوشانده گانودرما به طور مرتب و روزانه می تواند روی درمان انواع بیماری‌های کلیوی تاثیر مثبتی داشته باشد که در ادامه به برخی از آنها اشاره می کنیم:

نفریت مزمن

نفریت مزمن کلیه نوعی التهاب است که به علت ورم رگ های خونی کوچک در کلیه ها ایجاد می شود. اصلی ترین دلیل بیماری نفریت کلیه، برخی عفونت های باکتریایی یا ویروسی است که می تواند علائمی مانند مشاهده خون در ادرار یا حتی دیابت را ایجاد کند.

از مهمترین خواص قارچ گانودرما برای کلیه ها، کاهش میزان عفونت در بدن است. قارچ جان افزا با دفع سموم بدن، می تواند به درمان نارسایی کلیه و نفریت مزمن کمک کند.

سندروم کلیوی دیابتی یا نفورپاتی دیابتی

سندروم کلیوی دیابتی از عوارض بیماری دیابت است که در اکثر بیماران مبتلا به دیابت مشاهده می شود. تاثیر قارچ گانودرما بر درمان دیابت از خواص اثبات شده این قارچ است. بنابراین جای تعجب نیست که وجود ترکیبات فعال در قارچ جان افزا بتواند به بهبود سندروم کلیوی دیابتی نیز کمک کند.

از کار افتادن کلیه به علت افزایش قند خون و کلسترول بالا

مصرف روزانه جوشانده قارچ گانودرما تاثیر قابل توجهی روی کاهش قند خون و کلسترول دارد. بنابراین اگر نارسایی کلیه در اثر این دو عامل باشد، می توان جهت بهبود عملکرد کلیه ها، قارچ گانودرما را طبق توصیه فروشنده مصرف نمود.

سنگ کلیه

از بین رفتن یا دفع سنگ کلیه با مصرف جوشانده قارچ گانودرما با نوکلئیک اسید موجود در گانودرما که سبب تقویت کلیه ها و دفع سموم بدن میشود، مرتبط است.

سنگ کلیه در واقع رسوب بلورین املاح معدنی مثل کلسیم و ترکیبات آن مانند اگزالات کلسیم است. سنگ کلیه ممکن است در اثر عوامل زیر تشکیل شود:

 • عملکرد نادرست کلیه
 • کم آبی بدن
 • رژیم های غذایی نادرست

قارچ گانودرما با خواص آنتی باکتریال و کاهش عفونت ها موجب می شود، سنگ هایی که در اثر عفونت ادراری تشکیل می شوند، از بین رفته و دوباره تشکیل نگردند.

جوشانده قارچ گانودرما پرورشی خالص، علاوه بر درمان و کنترل این بیماری ها، علائم مربوط به بیماریهای کلیوی را نیز تسکین دهد.

خواص قارچ گانودرما برای کلیه چگونه به درمان بیماری‌های کلیوی کمک می‌کند؟

کاهش پروتئینوری

مطالعات متعددی درباره خواص قارچ گانودرما برای کلیه نشان داده‌اند که قارچ گانودرما میتواند میزان غیر طبیعی پروتئین در ادرار یا همان پروتئینوری را کاهش دهد و باعث حفظ عملکرد طبیعی کلیه ها شود.

تقویت کارایی کلیه ها

قارچ گانودرما به دلیل وجود ترکیبات اسید نوکلئیکی می تواند کلیه ها را تقویت کند تا کلیه ها بتوانند تمام سموم را از بدن دفع کرده، پروتئین های ادرار را کاهش دهند و کلسترول را تجزیه کنند.

از بین بردن رادیکای های آزاد  یکی از دلایل آسیب دیدن کلیه ها وجود رادیکال‌های آزاد مخرب در بدن است و در این شرایط قارچ گانودرما به کمک کلیه ها می رود و آنها را از تخریب اکسایشی حفاظت می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست