طریقه مصرف قارچ گانودرما چگونه است؟

طریقه مصرف قارچ گانودرما به روش تهیه جوشانده از قارچ خالص گانودرما است. قارچ گانودرما به دلیل مواد بیولوژیکی فعالی که دارد مانند آنتی اکسیدان ها، اسید گانودریک، استرول های گیاهی، مواد معدنی و پلی ساکاریدها بسیار مورد توجه قرار گرفته است. مسئله ای که در مورد طریقه مصرف قارچ…

طریقه مصرف قارچ گانودرما به روش تهیه جوشانده از قارچ خالص گانودرما است. قارچ گانودرما به دلیل مواد بیولوژیکی فعالی که دارد مانند آنتی اکسیدان ها، اسید گانودریک، استرول های گیاهی، مواد معدنی و پلی ساکاریدها بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

مسئله ای که در مورد طریقه مصرف قارچ گانودرما حائز اهمیت می باشد این است که باید قارچ را آسیاب کنید. سپس شما می توانید روزانه یک الی سه گرم قارچ گانودرما را جوشانده و مصرف نمایید اما بهتر است روزهای اول را با یک گرم شروع کنید.

دمنوش قارچ گانودرما را به دلیل طبع سرد و همچنین طعم تلخی که دارد با مکمل های زیر مصرف می کنند:

 • عسل
 • زنجبیل
 • دارچین
 • سایر طعم دهنده هایی که طبع گرم داشته باشند.

طریقه مصرف قارچ گانودرما

طریقه مصرف قارچ گانودرما به صورت دمنوش است اما می توانید این دمنوش را به روش های مختلفی مصرف کنید که در ادامه با روش های مختلف مصرف قارچ گانودرما آشنا خواهیم شد.

 • مصرف عصاره قارچ گانودرما:

روش اول:

زمانی که می خواهید عصاره قارچ گانودرما را مصرف کنید باید پنجاه گرم از پودر آن را در سه لیتر آب و به مدت زمان چهار ساعت بجوشانید. هنگامی که آب اضافی تبخیر شد و تنها نیم لیتر باقی ماند، آن را در یک بطری شفاف بریزید.

سپس روی بطری را به نسبت تعداد روزهایی که فروشنده قارچ هنگام خرید برای مدت زمان مصرف شما تعیین کرده توسط ماژیک مدرج نمایید و بطری را دریخچال قرار دهید. درصورتیکه هر روز مقدار مشخص شده را همراه با عسل یا نوشیدنی های مکمل دیگر صرف کنید، به سرعت اثرات درمانی موثر این قارچ را مشاهده خواهید نمود.

روش دوم:

حدود یک لیتر آب را به جوش بیاورید. این مقدار آب را همراه با یک قاشق غذاخوری پودر قارچ گانودرما داخل فلاکس ریخته و 8 الی 10 دقیقه منتظر بمانید تا دم بکشد. سپس محتویات فلاکس را مجددا بجوشانید تا آب آن تبخیر شده و به اندازه یک لیوان کوچک یا استکان از آن باقی بماند.

روزانه می توانید یک تا دو قاشق غذاخوری از عصاره قارچ گانودرما را همراه با عسل مصرف کنید.

 • مخلوط دمنوش قارچ گانودرما با نوشیدنی ها:

شما می توانید پودر قارچ گانودرما را با قهوه، نسکافه، چای زنجبیل، چای دارچین یا سایر نوشیدنی های داغ مورد علاقه خود اضافه کنید و مصرف نمایید. بهتر است ابتدا پودر قارچ را به صورت دمنوش دم نمایید و سپس مکمل های مورد علاقه خود را به آن اضافه کنید.

 • دمنوش قارچ گانودرما با عسل:

مصرف قارچ گانودرما به صورت دمنوش نیز یک روش رایج است. در این روش، شما می توانید پودر قارچ را به مدت چهل دقیقه دم کرده و سپس همراه با عسل مصرف کنید. دمنوش قارچ گانودرما، طعم تلخی دارد بنابراین بهتر است آن را به تنهایی مصرف نکنید و از یک مکمل شیرین مثل عسل استفاده کنید.

در مصرف قارچ گانودرما چه نکاتی را باید در نظر بگیرید؟

 • اگر طبع بدن شما سرد است بهتر است که همراه این قارچ زنجبیل، دارچین و یا مواد غذایی با طبیعت گرم مصرف کنید. زیرا طبع این قارچ نیز سرد و تر می باشد.
 • برای شروع نباید دوز زیاد این قارچ را مصرف کنید زیرا ممکن است دچار یک سری مشکلات احتمالی شوید.
 • زنان باردار و مادران شیرده و نیز کودکان زیر دوازده سال نباید این قارچ را مصرف کنند.
 • اگر دارای مشکلات گوارشی هستید بهتر است که قارچ را پس از صرف غذا مصرف کنید.
 • اگر داروهای کاهش فشار خون مثل وارفارین [A3] و یا رقیق کننده خون مانند آسپیرین مصرف می کنید قبل از مصرف قارچ گانودرما با پزشک خود حتما مشورت نمایید.
 • بیمارانی که بخاطر بیماری سرطان شیمی درمانی می شوند نیز باید قبل از مصرف با پزشک معالج خود مشورت کنند.

شما می توانید با مقدار مصرف معین و صحیح قارچ گانودرما، انواع ویتامین ها و مواد معدنی مغذی را به بدنتان هدیه دهید.

برچسب‌ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست