قارچ گانودرما بر درمان کدام سرطان ها موثر است؟

طلای قرمز رنگ یا همان قارچ گانودرما یک معجزه شفا بخش است، که امروز بیشتر از هر زمان دیگری در درمان انواع سرطان مورد توجه قرار گرفته است. قارچ گانودرما از دیر باز جایگاه ویژه‌ای در طب سنتی کشورهای آسیایی به خصوص چین و ژاپن داشت.

قارچ گانودرما بر درمان کدام سرطان ها موثر است؟

طلای قرمز رنگ یا همان قارچ گانودرما یک معجزه شفا بخش است، که امروز بیشتر از هر زمان دیگری در درمان انواع سرطان مورد توجه قرار گرفته است. قارچ گانودرما از دیر باز جایگاه ویژه‌ای در طب سنتی کشورهای آسیایی به خصوص چین و ژاپن داشت.

این قارچ به دلیل دارا بودن خواص شگفت انگیزش گیاه جاودانگی نیز نامیده می‌شود. بتاگون و اسید گانوریک از مهم‌ترین ترکیبات این قارچ است. مردم ژاپن به این قارچ لقب پادشاه گیاهان دارویی را داده اند.

در این مقاله قصد داریم به همراه شما تاثیر قارچ گانودرما بر درمان انواع سرطان را بررسی کنیم. مسئله‌ای که در طول سالهای ۲۰۱۷ تا ۲۰۱۹ به شدت مورد توجه دانشمندان قرار گرفت و بیش از صدها مقاله علمی در این مورد نوشته شده است که تاثیر این قارچ را بر درمان انواع سرطان بررسی کرده اند.

چرا گانودرما در درمان سرطان تاثیر گذار است؟

بر اساس پژوهش‌های انجام شده، قارچ گانودرما با توجه به ترکیبات فعالش می‌تواند نقش تاثیرگذاری در درمان انواع سرطان داشته باشد. انواع اسرول ها، پلی ساکاریدها و… از مهم‌ترین مواد بیولوژیکی فعال در قارچ‌های گانودرما هستند.

  • پلی ساکاریدها عامل اصلی جلوگیری از فعالیت سلول‌های سرطانی هستند.
  • ژرمانیوم به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک می‌کند.
  • بدن انسان از سوپر اکسید دیسموتاز برای جوانسازی سلول‌های بدن کمک می‌گیرد.
  • تری‌ترپن مانع از رشد و تکثیر سلول‌های سرطانی (تومورهای سرطانی) می‌شود.
نحوه عمل قارچ گانودرما در درمان سرطان
نحوه عمل قارچ گانودرما در درمان سرطان

گانودرما در درمان کدام یک از سرطان‌ها تاثیر گذار است؟

قارچ گانودرما در درمان سرطان های مختلفی مؤثر می باشد که در زیر به تعدادی از آنها اشاره می کنیم و نحوه عملکرد قارچ گانودرما بر درمان سرطان را توضیح می دهیم.

تاثیر قارچ گانودرما بر درمان سرطان خون

سرطان خون با افزایش گلبول‌های سفید در بدن ایجاد می‌شود. البته گلبول‌های سفید برای بدن ضروری هستند، اما رشد بیش از حد گلبول‌های سفید به بدن آسیب میزند. گانودرما به دلیل دارا بودن، ژرمانیوم ارگانیک بر سیستم ایمنی بدن و رشد تکثیر گلبول‌های سفید تاثیر مستقیم دارد.

با توجه به مطالب گفته شده، قارچ گانودرما می‌تواند بر سرطان‌های لنفاوی تاثیر مستقیم داشته باشد. در نظر داشته باشید که سرطان‌های لنفاوی با تکثیر با حمله سلول‌های بدن به سایر سلول‌ها آغاز می‌شوند. به همین دلیل قارچ گانودرما می‌تواند بر این نوع سرطان تاثیر مستقیم داشته باشد.

تاثیر قارچ گانودرما بر سرطان ریه (تومورهای ریه)

سرطان ریه با رشد و گسترش کنترل نشده سلول‌های بافتی در ریه آغاز می‌شود. اگر این بیماری به سرعت درمان و تشخیص داده نشود، می‌تواند به سرعت به سایر اعضای بدن منتقل شود. در این مرحله درمان سرطان ریه امکان‌پذیر نخواهد بود.

قارچ‌های گانودرما در درمان تومورهای ریه تاثیر فوق العاده‌ای دارند. قارچ گانودرما به راحتی به مهار و کاهش رشد سلول‌های تهاجمی به بافت ریه کمک می‌کند. این طلای قرمز رنگ با تمرکز بر NF-κB یا فاکتور هسته‌ای تقویت کننده زنجیره سبک کاپا از لنفوسیت هایِ بیِ فعال شده روند رشد سلول‌های سرطانی را مختل می‌کند. ترپنها، پروتئین‌ها، پلی ساکاریدها، اسیدهای آمینه، فلاونوئیدها، آلکالوئیدها، استروئیدها، مانیتول از دیگر ترکیب‌های فعال و تاثیر گذار در درمان ریه هستند. همه این ترکیبات فعال در قارچ گانودرما وجود دارد.

تاثیر قارچ گانودرما بر درمان پروستات

سالانه هزینه‌های زیادی برای درمان سرطان پرداخت می‌شود. بخشی از این هزینه‌ها بر عهده دولت کشورها است و بخش اعظم آن بر عهده خود بیمار. البته که پیشگیری بهتر از درمان است.

بر اساس پژوهش‌های انجام گرفته قارچ گانودرما بر پیشگیری و درمان سرطان پروستات تاثیر به سزایی دارد.

قارچ گانودرما با ترکیبات فعال در جلوگیری از بزرگ شدن پروستات تاثیر به سزایی دارد. در حقیقت تبدیل تستوسترون به استروژن و DHT (دی هیدروتستسترون) دلیل اصلی بزرگ شدن پروستات است. قارچ گانودرما تستوسترون موجود در بدن را به راحتی کنترل می‌کند. البته تاثیر قارچ گانودرما به پیشروی بیماری پروستات محدود نیست و به پیشگیری از ایجاد این بیماری هم می‌تواند کمک کند.

غده پروستات تنها در بدن مردان فعالیت دارد. این غده که در زیر مثانه و ابتدای مجاری ادراری قرار داد، وظیفه ساخت منی در بدن را بر عهده دارد. تکثیر غیرقابل کنترل سلول‌های پروستات دلیل اصلی سرطان پروستات هستند. متأسفانه سرطان پروستان علائم مشخصی در مراحل ابتدایی ندارد و تنها بعد از گشت زمان خود را نشان خواهد داد. شما می‌توانید به راحتی با تهیه مشتقات گانودرما در پیشگیری از بروز انواع سرطان اقدام کنید.

تاثیر نقش قارچ گانودرما در درمان سرطان معده

یکی از پنج سرطان کشنده در جهان سرطان معده است. در ایران ۱۶ درصد از مرگ‌ها به دلیل سرطان معده اتفاق می‌افتد. این بیماری در مراحل اولیه هیچ علائم خاصی ندارد. مانند سایر کنسر ها، سرطان معده نیز با رشد و تکثیر سلول‌های بدن اتفاق می‌افتد. زمانی که سلول‌های پوشش داخلی معده به طور قابل توجهی رشد می‌کنند و تومورهایی را تشکیل می‌دهند و به بافت‌های طبیعی حمله می‌کنند. بر اساس پژوهش‌های انجام شده گانودرما از طریق تنظیم سیستم ایمنی بدن و تنظیم پروتئین‌های ایمنی قارچ به درمان این سرطان کمک می‌کند.

تاثیر قارچ گانودرما بر درمان سرطان قلب

یکی از سرطان‌های نادر و بسیار بدخیم که در قلب رشد می‌کند. سرطان قلب با تکثیر و رشد سارکوم‌ها در بدن ایجاد می‌شود. عامل اصلی سرطان خون هنوز شناخته نشده است. اما از مهم‌ترین عوامل تاثیر گذار بر ایجاد این بیماری سبک زندگی، ارث، رژیم غذایی و… هستند. اسید گانودریک موجود در گانودرما می‌تواند جریان خون را بهبود بخشد. این اسید به مصرف بیشتر اکسیژن در عضله‌های قلب کمک می‌کند. این درمانگر طبیعی به می‌تواند به راحتی در پیشگیری از سرطان قلب تاثیر شگفت‌انگیزی داشته باشد.

شما می‌توانید تنها با مصرف دو هفته از قارچ گانودما تاثیر شگف‌انگیز این قارچ را بر قلب خود احساس کنید.

جدول انواع سرطان و نحوه تاثیر قارچ گانودرما بر درمان سرطان

نام سرطان دلیل ایجاد سرطان تاثیر گانودرما بر درمان سرطان
سرطان خون افزایش بیش از حد گلبول های سفید دارای ژرمانیم تاثیر در سیستم ایمنی
سرطان ریه رشد و گسترش کنترل نشده سلول‌های بافتی

مهار و کاهش رشد سلول‌های تهاجمی (فاکتور NF-κB)

سرطان پروستات تبدیل تستوسترون به استروژن و دی هیدروتستسترون (DHT) کنترل تکثیر سلول های پروستات
سرطان معده تکثیر بی رویه سلول های معده تاثیر بر سیستم ایمنی و مهار رشد سلولی بی رویه
سرطان قلب

تکثیر و رشد سارکوم‌ها در بدن

بهبود جریان خود به کمک اسید گانودریک و جلوگیری از رشد سارکوم ها

سخن آخر در مورد تاثیر قارچ گانودرما بر سرطان

در محتوای مقاله سعی کردیم بر تاثیر شگفت‌انگیز قارچ گانودرما بر درمان انواع سرطان با هم مروری داشته باشید. بر اساس تحقیقات و پژوهش‌های علمی انجام شده این قارچ می‌تواند بر پیشگیری از طیف وسیعی از سرطان‌ها تاثیرات مثبتی داشته باشد و سرطان‌های اشاره شده در متن مقاله تنها طیف کوچکی از این سرطان‌ها را نشان می‌دهد.

برای مثال سرطان‌هایی مثل سرطان سینه، سرطان حنجره، سرطان رحم، سرطان استخوان، کلیه و صفرا از دیگر عارضه‌هایی است که به کمک این پادشاه گیاهان درمان می‌شود. افراد مبتلا به سرطان باید روزانه حداقل ۱۸۰۰ میلی گرم از این قارچ را در برنامه غذایی‌شان جای دهند. این کار به افزایش قدرت سیستم ایمنی بدن در مقابل سرطان کمک شایسته‌ای خواهد کرد. همچنین این طلای سرخ به افزایش سطح انتی اکسیدان پلاسما خون و متعابا جلوگیری از فعالیت رادیکال‌های آزاد کمک خواهد کرد.

اگر هنوز سوالی دارید که در متن مقاله به آن اشاره نشده است، می‌توانید در کامنت‌ها بپرسید. صمیمانه منتظر کامنت‌های با ارزش شما هستیم. همچنین برای خرید قارچ گانودرما می توانید به فروشگاه گانودرما مارکت در همینجا مراجعه کنید.


برچسب‌ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست