مقایسه قارچ گانودرما خالص و قهوه گانودرما

قارچ گانودرما خالص و قهوه گانودرما تقریبا دارای خواص یکسانی هستند اما تفاوت هایی نیز دارند. در این مقاله تلاش می کنیم به صورت کامل به ویژگی های قارچ گانودرما خالص و مقایسه آن با ویژگی های قهوه گانودرما بپردازیم و شما را راهنمایی کنیم تا بتوانید برای درمان یا استفاده مداوم گانودرما کدام یک از حالت های قارچ گانودرما را انتخاب و استفاده کنید.

مقایسه قارچ گانودرما خالص با قهوه گانودرما

احتمالا تا به حال نام قارچ گانودرما یا قهوه گانودرما را شنیده اید و به همین دلیل است که آن را در اینترنت جست و جو کرده و حال اینجا به مطالعه راجع به آن می پردازید.

امروزه یکی از مهم ترین دغدغه های افراد حفظ سلامتی و بالا بردن ایمنی بدن است خبر خوب این که به لطف پیشرفت علم مکمل های غذایی و دارویی بسیاری تولید و عرضه می شود یکی از این مکمل های غذایی قارچ گانودرما است که دارای ارزش غذایی بسیار زیادی است. تاریخچه این قارچ به حدود چهارهزار سال پیش باز می گردد. این قارچ، یک نوع قارچ قرمز رنگ با طعمی تلخ است که روی درختان مسن و کهن رشد می کند.

این قارچ برای اولین بار توسط چینی ها کشف شد و از طریق کشورهایی مانند ژاپن، کره و چین به سراسر دنیا معرفی شد. قارچ گانودرما به دلیل خواص مفید بسیاری که دارد به نام پادشاه گیاهان نیز شناخته می شود. از خواص درمانی بسیار مفید این قارچ می شود به درمان بدن درد، کنترل قند خون، درمان سرطان، بیماری های کبدی و … اشاره کرد.

قهوه گانودرما از پودر قارچ گانودرما و دانه های برشته شده قهوه تشکیل شده است که تاریخچه این قهوه نیز به دو هزار سال پیش باز می گردد. این قهوه دارای کافئین کمتری نسبت به قهوه های معمولی است، همچنین مواد مغذی بسیاری را در خود دارد. از خواص این قهوه می توان به بهبود خواب، پایین آمدن سطح استرس و اضطراب، کاهش احساس خستگی، تسکین دردهای سینوسی و … اشاره کرد.

قارچ گانودرما خالص و اصل چیست؟

قارچ گانودرمای خالص و اصل، قارچی قرمز رنگ است که روی تنه درختان بسیار کهن و پیر مانند افرا و بلوط و … می روید. این قارچ دارای طعم بسیار تلخی است و مانند سایر قارچ ها از 90 درصد آب و 10 درصد مواد مغذی و معدنی تشکیل شده است؛ اما این 10 درصد مواد مغذی و معدنی آنقدر بر سیستم ایمنی و سلامتی بدن تاثیرگذار است که این قارچ را به عنوان پادشاه داروهای طبیعی در جهان می شناسند. نام علمی این قارچ، گانودرما لوسیدوم است.

قارچ گانودرما دارای گونه ها و انواع مختلفی در اقصی نقاط دنیا است که رنگ های سیاه، قرمز و زرد از گونه های آن است؛ در این میان گونه قرمز رنگ آن از محبوبیت بیشتری برخوردار است. این قارچ به نام های دیگری از جمله رشی و لینگ زی مشهور است. البته باید به این نکته هم اشاره کرد که این قارچ در طبیعت بسیار کمیاب بوده و به همین دلیل است که به شکل پرورشی تولید می شود.

ترکیبات بیولوژیکی قارچ گانودرما لوسیدوم شامل پروتئین، کربوهیدرات، چربی، فیبر، انواع ویتامین ها به خصوص ویتامین B، انواع مواد معدنی، پتاسیم، کلسیم، منیزیوم، فسفر، آهن، روی و مس است. همچنین ترکیبات فعال در این قارچ شامل استروئید، نوکلئوتیدها، پلی ساکاریدها، تری ترپن ها، پپتیدوگلیکان ها، آنتی اکسیدان ها و فنل می باشد.

خاصیت قارچ گانودرما خالص

همان طور که در بالا توضیح دادیم این قارچ دارای مواد و ترکیبات ارزشمند بسیاری است. به طوری که گفته می شود: پس از مصرف آن حدود چهارصد ماده ارزشمند به بدن وارد می شود و وجود این ترکیبات کمیاب و بسیار ارزشمند در گانودرما موجب بر طرف کردن انواع نیازهای بدن می شود. در ادامه به معرفی انواع خاصیت های قارچ گانودرما می پردازیم.

خواص قارچ گانودرما خالص
خواص قارچ گانودرما خالص

برای اینکه بتوانیم مقایسه ای بین قارچ گانودرما خالص و قهوه گانودرما داشته باشیم در ادامه به خاصیت های مختلف قارچ گانودرما می پردازیم.

تقویت سیستم ایمنی بدن

یکی از خواص بسیار مهم قارچ گانودرما افزایش و تقویت دستگاه ایمنی بدن است به طوری که باعث تقویت فعالیت گلبول های سفید بدن می شود. درواقع با مصرف این قارچ عملکرد گلبول های سفید به خصوص گلبولی به نام “سلول های کشنده طبیعی” در بدن افزایش می یابد، این سلول قادر است که انواع عفونت ها و سرطان ها را در بدن از بین ببرد.

همچنین این قارچ باعث افزایش نوع دیگری از گلبول های سفید به نام لنفوسیت می شود. لنفوسیت ها قادر هستند که با انواع عفونت ها و همچنین رشد تومور در بدن مقابله کنند.

پیشگیری و کنترل سرطان

قارچ گانودرما با افزایش سیستم ایمنی بدن و همچنین تولید لنفوسیت ها به مبارزه و پیشگیری از بروز سرطان می پردازد. وجود گانودریک اسید باعث ایجاد  پروتئین های موجود در مغز استخوان می شود و از پیشرفت سرطان جلوگیری می کند. وجود گانودریک اسید در این قارچ به مبارزه با سرطان کبد نیز می پردازد.

پیشگیری از سرطان به کمک قارچ گانودرما
پیشگیری از سرطان به کمک قارچ گانودرما

همچنین این قارچ با تولید اینترلوکین-2 با انواع متفاوتی از سرطان ها مبارزه می کند.

تحقیقات نشان می دهد که مصرف این قارچ  تاثیر مثبت زیادی روی هورمون تستسترون می گذارد و به مبارزه با سرطان پروستات می پردازد. بنابر توضیحات ارائه شده گانودرما لوسیدوم با افزایش و تقویت گلبول های سفید به مبارزه با سلول های سرطانی می پردازد و انواع سرطان مانند سرطان سینه، سرطان روده بزرگ، سرطان خون، کبد و پروستات را درمان می بخشد.

بهبود و کنترل زگیل تناسلی یا HPV

زگیل تناسلی یا HPV از جمله بیماری های ویروسی است که هیچ درمان قطعی ندارد؛ اما می توان با استفاده از داروهای مختلف از انتقال آن جلوگیری کرد. گانودرما لوسیدوم دارای خواص ضد ویروس است و مصرف آن می تواند عملکرد این ویروس در بدن را کاهش دهد. مصرف مداوم قارچ گانودرما به دلیل داشتن پلی ساکارید موجب افزایش سیستم ایمنی بدن می شد و زائده های ناشی از HPV را بهبود می بخشد.

ضد استرس و افسردگی

گانودرما لوسیدوم به بهبود خواب کمک می کند. همان طور که می دانید خواب آرام در از بین رفتن استرس، خستگی و افسردگی تاثیر بسزایی دارد. همچنین تحقیقات نشان داده مصرف این قارچ به درمان بیماری نور استنیا (نوعی بیماری ضعف اعصاب) کمک می کند و باعث کاهش انواع درد، سردرد، سرگیجه و زودرنجی می شود.

درمان اختلالات روانی

یکی از خواص قارچ گانودرما آرام بخش بودن آن است. این اثر آرام بخشی باعث درمان اختلالات روانی و استرس می شود. همچنین تحقیقات نشان داده مصرف منظم این قارچ به بیماران آلزایمری بسیار کمک می کند.

سلامت قلب

تحقیقات ثابت می کند که آنتی اکسیدان موجود در قارچ گانودرما باعث کاهش فشار خون و گلوگز در بدن می شود. همچنین اسید گانودریک موجود در قارچ لوسیدوم به جلوگیری از تجمع پلاکت ها و کاهش کلسترول می شود که این امر از ایجاد حمله قلبی جلوگیری می کند.

بهبود سلامت قلب توسط قارچ گانودرما
بهبود سلامت قلب توسط قارچ گانودرما

تنظیم قند خون

وجود پلی ساکاریدها در گانودرما لوسیدوم باعث کاهش قند خون در بدن می شود. البته ذکر این نکته لازم است که قارچ گانودرما به درمان و پیشگیری دیابت نوع دو کمک می کند. در واقع این قارچ به بهبود سطح انسولین پلاسما کمک خواهد کرد.

خاصیت آنتی اکسیدانی

آنتی اکسیدان ها مولکول هایی هستند که از آسیب رسیدن به سلول ها جلوگیری می کنند. در قارچ گانودرما آنتی اکسیدان زیادی وجود دارد که مصرف این نوع قارچ می تواند از خون در برابر آسیب های اکسیداتیو کمک کند.

بهبود تیروئید

گانودرما لوسیدوم به تنظیم سیستم های حیاتی بدن کمک می کند؛ همچنین برای بهبود عملکرد غده تیروئید (کم کاری و پرکاری تیروئید) موثر است. همچنین عوارض ناشی از تیروئید مانند کاهش یا اضافه وزن، بی خوابی و پر خوابی، مشکلات رشد، خشکی و چربی پوست را درمان می کند.

خواص ضد آلرژی

عصاره قارچ گانودرما واکنش های آلرژیک را کاهش می دهد و ترکیبات موجود در این قارچ مانع از تولید هیستامین در بدن می شود و این امر به بهبود آلرژی کمک می کند. بنابراین مصرف این قارچ به درمان آلرژی هایی مانند کهیر، تب و … کمک می کند.

خاصیت ضد پیری

از دیگر خواص قارچ گانودرما می توان به خاصیت ضد پیری آن اشاره کرد در واقع پلی ساکارید های موجود در این قارچ تقسیم سلولی را بهبود می بخشد و همین عامل باعث به عقب انداختن روند پیری در بدن می شود.

بهبود بیماری پیسی

بیماری پیسی یک بیماری پوستی است که متاسفانه هیچ درمان قطعی شیمیایی برای آن وجود ندارد. اما تحقیقات نشان می دهد که مصرف قارچ لوسیدروم با حفظ تعادل در سیستم داخلی بدن پیشرفت این بیماری را کنترل می کند همچنین با تقویت سلول های ملانوما در بدن به بهبود رنگدانه های پوستی  کمک می کند و لکه های پوستی را از بین می برد.

آیا قارچ گانودرما برای لاغری مفید است؟

قارچ گانودرما  به افزایش سوخت و ساز در بدن کمک می کند و این عامل باعث چربی سوزی و افزایش سطح انرژی در بدن می شود؛ همچنین این قارچ در افزایش باکتری های مفید در روده می اثر دارد و التهاب روده را کاهش می دهد. همه این عوامل منجر به سوخت و ساز سالم بدن می شود و از چاقی جلوگیری می کند.

جلوگیری از چاقی توسط قارچ گانودرما
جلوگیری از چاقی توسط قارچ گانودرما

قهوه گانودرما چیست؟

همان طور که قبل تر توضیح دادیم قارچ گانودرما دارای انواع و گونه های مختلفی می باشد که کم یاب ترین و ارزشمند ترین گونه آن گانودرما لوسیدوم است. گفتن این نکته حائز اهمیت است که این قارچ را معمولا به صورت مستقیم مصرف نمی کنند چرا که هم طعم بسیار تلخی دارد و به طور معمولا همراه عسل یا ترکیبات دیگر استفاده می شود تا طعم تلخ آن اذیت کننده نباشد. قهوه گانودرما یکی از محصولات فرآوری شده قارچ گانودرما است که با ترکیبات دیگری مخلوط شده است و طعم ناخوشایند آن تا حد زیادی کاهش پیدا کرده است.

قهوه گانودرما از پودر قهوه و عصاره قارچ گانودرما تشکیل شده است و یکی از روش ها برای مصرف این قارچ ارزشمند می باشد. شما با نوشیدن قهوه گانودرما می توانید از تمامی خواص گانودرما بهره مند شوید. به طور کلی مصرف این این قهوه باعث افزایش ایمنی بدن، افزایش انرژی، بهبود گردش خون، رفع خستگی، کاهش التهاب، کاهش استرس و … می شود.

قهوه گانودرما چه خواصی دارد؟

قهوه گانودرما دارای تمامی خواص قارچ گانودرما از جمله تقویت سیستم ایمنی بدن، با تاثیر گذاشتن و تقویت گلبول های سفید بدن، بهبود بیماری سرطان، درمان و کنترل قندخون و دیابت نوع دوم، به تعویق انداختن پیری پوست، افزایش متابولیسم یا سوخت و ساز بدن، کاهش احساس خستگی، کاهش استرس و افسردگی، تقویت خواب، کمک به سلامت قلب، ضد آلرژی، درمان زگیل تناسلی و از بین بردن لکه های پوستی است.

اما این نکته را باید در نظر بگیرید که اگر از قارچ گانودرما جهت درمان بیماری و در دوره درمان خود استفاده می کنید وقتی به میزان یکسانی از قارچ گانودرما خالص و قهوه گانودرما در اختیار داشته باشیم بدون شک میزان خواص قارچ گانودرما خالص بسیار بیشتر از قهوه گانودرما است.

خواص قهوه گانودرما
خواص قهوه گانودرما

آیا قهوه گانودرما عوارض دارد؟

قهوه گانودرما نیز مانند سایر مواد غذایی ممکن است دارای عوارضی باشد. بعضی از عوارض دیده شده بعد از مصرف این قهوه می توان به سرفه، خشکی گلو، حالت تهوع اشاره کرد. همچنین توصیه می شود کسانی که به کافئین حساسیت دارند از این قهوه استفاده نکنند زیرا ممکن است دچار عارضه هایی مانند تپش قلب، استرس، بی حوصلگی شوند.

قهوه گانودرما در درمان کدام بیماری ها موثر است؟

قهوه گانودرما باعث کاهش فشارخون، افزایش انرژی، رفع افسردگی و اضطراب، از بین بردن لکه های پوستی، درمان آلزایمر، تقویت سیستم ایمنی و درمان انواع سرطان ها، درمان اختلالات کبدی، تنظیم قند خون، درمان اختلالات خواب می شود.

تفاوت قهوه گانودرما و قارچ گانودرما خالص در چیست؟

تفاوت بین قهوه گانودرما و قارچ گانودرما خالص در این است که قهوه گانودرما یک محصول فرآوری شده از قارچ گانودرما خالص است. به عبارتی دیگر قهوه گانودرما ترکیبی از قهوه و عصاره گانودرما است. این طور در نظر بگیرید که بخش زیادی از قهوه گانودرما را دانه های قهوه یا شکلات و … تشکیل می دهند درست است که قهوه گانودرما تمام خواص قارچ گانودرما را دارد ولی زمانی که به میزان یکسان از هر یک داشته باشم میزان خواص قارچ گانودرما خالص بسیار بیشتر از قهوه گانودرما می باشد که درصد کمتری قارچ گانودرما دارد.

اینطور در نظر بگیرید اگر قارچ گانودرما را جهت درمان بیماری خود استفاده می کنید و بخواهید از قهوه گانودرما استفاده کنید شاید چند سال طول بکشد تا بیماری رفع شود ولی اگر قارچ خالص استفاده کنید این دوره تا 6 ماه کاهش پیدا می کند و همینطور هزینه های پرداختی شما نیز بسیار کمتر از حالتی است که شما قهوه گانودرما استفاده می کنید.

لطفا ویدئو زیر را ببینید و تفاوت محصول شرکتی و قارچ خالص را از زبان تولید کننده قارچ گانودرما بشنوید.

تفاوت اصلی محصولات شرکتی با قارچ گانودرما خالص

محصولات شرکتی دکتر بیز مثل قهوه گانودرما با قارچ گانودرما خالص که توسط تولید کننده به صورت مستقیم به دست شما میرسند دو تفاوت اصلی دارند که در زیر به آنها اشاره می کنیم.

  1. بسته های شرکتی چون دست به دست میچرخند تا به دست شما برسن قیمتشون چندین برابر ارزش واقعی اونهاست.
  2. مقدار گانودرما داخل بسته های شرکتی خیلی ناچیزه و در حقیقت قهوه و شکلات هستن ک به اسم گانودرما با چندین برابر قیمت به شما فروخته می شوند.
  3. این بسته های شرکتی بیشتر جنبه خوراکی دارند و جنبه درمانی ندارند.
  4. گانودرما هم مثل هر محصولی وقتی به صورت خالص استفاده میشه قطعا نتایج بهتر و بیشتری برای شما به همراه دارد.

باز هم اگر قصد خرید این بسته های شرکتی مثلا خرید قهوه گانودرما رو دارین میتونین از پایین همین صفحه اقدام به ثبت سفارش کنید تا در سریعترین زمان بسته ها براتون ارسال شوند.

از کجا بفهمیم که قهوه گانودرما اصل است؟

برای تشخیص قهوه و قارچ گانودرمای اصل اولین مشخصه دقت به قیمت و برند تولید کننده آن است. با یک سرچ ساده می توانید قیمت محصولات شرکتی را در سایت اصلی شرکت پیدا کنید و با قیمت ریالی آن مقایسه کنید تا از اصل بودن محصول اطمینان پیدا کنید؛ همچنین می توانید از تجربه و نظرات مصرف کنندگان قارچ گانودرما یا قهوه گانودرما برای دانستن اصل یا تقلبی بودن آن استفاده کنید.

برای تشخیص اصل بودن قهوه گانودرما می توانید از تست قهوه استفاده کنید؛ به این صورت که به نحوه حل شدن پودر قهوه درون آب توجه نمایید. اگر پودر قهوه خیلی سریع در آب حل و ته نشین شد نشان می دهد که قهوه تقلبی است.

گونه های تقلبی قارچ گانودرما را بشناسید

قارچ گانودرما حدود 80 گونه متفاوت دارد که بهترین آن گانودرما لوسیدوم و قرمز رنگ است که دارای خواص دارویی بسیاری است. در این بخش از مقاله شما را با انواع گونه های قارچ گانودرما آشنا می کنیم.

گونه های تقبلی قارچ گانودرما
گونه های تقبلی قارچ گانودرما

قارچ گانودرما  قرمز

قارچ گانودرما قرمز همان گانودرما لوسیدوم است که یکی از بهترین گیاهان برای طب سنتی است. این قارچ دارای ترکیبات مغذی زیاد و خواص دارویی بسیاری است و به عنوان پادشاه گیاهان شناخته می شود. این گونه به عنوان گونه اصلی شناخته می شود.

قارچ گانودرما بنفش

طبق تحقیقات و بررسی های بسیاری این قارچ از لحاظ ژنتیکی بسیار شبیه به گونه قرمز رنگ است. این گونه نیز مانند گانودرما قرمز برای تقویت سیستم ایمنی بدن بسیار مناسب است. همچنین مطالعات نشان داده این گونه بسیار برای تقویت ریه ها تاثیر مثبتی دارد.

قارچ گانودرما سفید

این گونه از قارچ بسیار نادر و کمیاب است و تنها در جنگل های حاشیه شمال غربی اقیانوس آرام قرار دارند که متاسفانه این گونه رو به انقراض است. در گذشته های بسیار دور این قارچ به عنوان دارویی برای درمان بیماری هایی مانند سل و آبله استفاده می شد.

قارچ گانودرمای سبز

این گونه جزو گونه های قارچ گانودرما نیست و در چین به آن یانژی می گویند. از خواص دارویی این قارچ می توان به درمان سرطان و سلامت روده اشاره کرد.

قارچ گانودرمای سیاه

این نوع قارچ نیز جزو گونه های گانودرما نیست و تحقیقات و مطالعات زیادی روی این گونه انجام نشده اما بر اساس همان مطالعات کم به خواص آنتی اکسیدانی آن پی بردند.

گانودرمای زرد

متخصصان و کارشناسان گونه زرد را جزو گانودرما نمی دانند. این قارچ از لحاظ خصوصیات بیوشیمیایی شبیه به قارچ گانودرما قرمز است. این گونه بیشتر در اروپا و آمریکای شمالی یافت می شود و به عنوان یک ماده خوراکی برداشت و مصرف می شود.

چرا باید از قارچ گانودرما استفاده کنیم؟

به دلیل خواص دارویی و درمانی بسیاری که قارچ گانودرما دارد بهتر است از این قارچ در رژیم غذایی خود استفاده کنیم. استفاده از قارچ گانودرما می توانید در پیشگیری از بسیاری از بیماری ها و تقویت سیستم ایمنی کمک کند. مثلا قارچ گانودرما در درمان و پیشگیری کرونا موثر است که اگر شما جزء مصرف کنندگان این قارچ باشید احتمال ابتلای شما به کرونا کمتر می شود.

از قارچ گانودرما خالص استفاده کنیم یا قهوه گانودرما؟

همانطور که توضیح دادیم اگر قصد شما درمان بیماری فعلی می باشد و می خواهید دوره درمان خود را بگذرانید و به کمک قارچ گانودرما بیماری را درمان کنید توصیه می کنیم از قارچ گانودرما خالص استفاده کنید تا دوره درمان کوتاه تر شود و هزینه های کمتری جهت درمان پرداخته باشید. ولی در صورتی که قصد شما فقط استفاده روزمره قارچ گانودرما است و می خواهید این قارچ را در برنامه غذایی خودتان بگنجانید و هدف اصلی شما استفاده از خواص دارویی این قارچ نیست می توانید قهوه گانودرما بخرید.

با خرید قارچ گانودرما چه به دست می‌آوریم؟

طبق خواص بی نظیری که قارچ گانودرما دارد با خرید قارچ گانودرما و استفاده این محصول می توانیم از بسیاری از بیماری ها مانند سرطان، تیروئید، اختلالات کلیوی و کبدی، فشار خون، قند خون جلوگیری کنیم.  همچنین این محصول باعث افزایش انرژی، کاهش وزن، تنظیم اختلالات روانی و … می شود.

قارچ گانودرما خالص بخریم یا قهوه گانودرما؟

گانودرما هم مانند هر محصولی وقتی به صورت خالص استفاده شود مسلما نتیجه بهتری را از خود نشان می دهد. متاسفانه مقدار گانودرما داخل بسته های شرکتی بسیار کم است و درصد بسیاری از ترکیبات این بسته ها را قهوه و شکلات تشکیل می دهند و استفاده از این بسته ها بیشتر خاصیت خوراکی دارد تا درمانی با این حال همان طور که قبل تر نیز به این موضوع اشاره کردیم باید تصمیم بگیرید که آیا هدف شما استفاده از خواص دارویی این قارچ است یا بیشتر به عنوان یک نوشیدنی خوراکی معمولی می خواهید از آن استفاده کنید.

قارچ گانودرما خالص بهتر است یا قهوه گانودرما
قارچ گانودرما خالص بهتر است یا قهوه گانودرما

در هر صورت اگر قصد خرید بسته های شرکتی مثل قهوه گانودرما را دارید یا می خواهید قارچ گانودرما خالص خریداری کنید می توانید وارد بخش فروشگاه قارچ گانودرما شوید و ثبت سفارش خود را انجام دهید تا محصولات اصل قارچ گانودرما برای شما ارسال شود.

قارچ گانودرما خالص را چگونه مصرف کنیم؟

قارچ گانودرما خالص را می توان به شیوه های مختلفی مصرف کرد؛ اما نکته ای که در این میان وجود دارد این است که برای هر روش مصرفی باید ابتدا این قارچ را آسیاب کنید. همچنین مقدار مصرف مناسب این محصول روزانه یک الی سه گرم است. البته اگر برای اولین بار است که از این محصول استفاده می کنید بهتر است 20 روز اول را با یک گرم محصول شروع کنید و سپس این مقدار را به دو گرم در روز برسانید.

one

مصرف عصاره قارچ گانودرما

برای به دست آوردن عصاره قارچ گانودرما ابتدا لازم است پنجاه گرم پودر گانودرما را در سه لیتر آب در مدت زمان 4 ساعت بجوشانید به طوری که از این سه لیتر آب تنها نیم لیتر باقی بماند. سپس آب باقی مانده را از صافی رد کنید و در یخچال نگهداری کنید. روزانه یک تا سه قاشق غذا خوری از این عصاره را می توانید مصرف کنید.

two

مصرف قارچ به شکل دمنوش

در این روش شما باید قارچ را آسیاب کرده و سپس پودر آسیاب شده را در مدت زمان ۴۰ دقیقه در قوری دم کنید و بعد دم کشیدن آن را مصرف کنید. می توانید دم کرده قارچ را همراه عسل یا دیگر ترکیباتی که خودتان دوست دارید استفاده کنید.

three

ترکیب پودر قارچ گانودرما با قهوه

در این روش کافی است قارچ گانودرما را آسیاب کنید و پودر قارچ گانودرما را با آب جوش یا قهوه ترکیب کنید و سپس مصرف کنید برای اثر گذاری خواص این محصول کافی است تفاله قارچ را نیز میل کنید.

طریقه مصرف قهوه گانودرما

بهترین روش مصرف قهوه گانودرما قبل از خوردن وعده های غذایی صبحانه، ناهار و شام می باشد. در صورتی که مشکلات گوارشی مانند اختلالات معده دارید بهتر است قهوه گانودرما را همراه با صبحانه میل کنید. به طور کلی قهوه گانودرما برای اثر گذاری بهتر است نیم ساعت قبل یا دو ساعت بعد از وعده های اصلی غذایی استفاده شود.

جدول مقایسه قارچ گانودرما خالص و قهوه گانودرما

تا اینجای مقاله در مورد ویژگی ها و تفاوت های قارچ گانودرما خالص و قهوه گانودرما خالص به صورت کامل صحبت کردیم و تمام نکات را توضیح دادیم. در این قسمت از مقاله قصد داریم به مقایسه بین قارچ گانودرما خالص با قهوه گانودرما بپردازیم. برای راحت تر متوجه شدن این مقایسه بهتر است به جدول زیر دقت کنید.

 

ویژگی مقایسه شده قارچ گانودرما خالص قهوه گانودرما
معرفی قارچ گانودرما یک قارچ کم یاب و قرمز رنگ ست که خاصیت دارویی بسیاری دارد و در درمان 30 نوع بیماری کمک می کند. قهوه گانودرما یک محصول فرآوری شده از قارچ گانودرما است که میزان کمتری از این قارچ در آن وجود دارد.
خواص این قارچ دارای خواص بسیاری از جمله تقویت سیستم ایمنی بدن، ضد سرطان بودن، ضد پیری، ضدآلرژی، ضد افسردگی و خستگی، تقویت پوست و مو، سلامت قلب، کاهش وزن و … می باشد. قهوه گانودرما نیز دارای تمام خواص قارچ گانودرما است با این تفاوت که در میزان مساوی از این دو تاثیر گذاری کمتری دارد.
عوارض مشکلات گوارشی مانند تهوع، التهاب پوست، خشکی گلو و بینی، خارش بدن، اختلالات خواب مشکلات گوارشی مانند تهوع و دل درد، خشکی گلو، سرفه، خارش بدن، در برخی موارد افزایش تپش قلب، بی خوابی
طول دوره درمان 6 ماه معمولا بیشتر از 2 سال
تاثیر گذاری اثر گذاری قارچ خالص در میزان مساوی تقریبا 5 برای قهوه گانودرما است اثر گذاری بسیار کمتر از قارچ خالص گانودرما
قیمت و هزینه بسیار ارزانتر از قهوه گانودرما شرکتی گرانتر از قارچ گانودرما خالص
هدف استفاده قارچ خالص معمولا جهت درمان بیماری ها در دوره های 3 تا 6 ماهه استفاده می شود قهوه گانودرما بیشتر جنبه خوراکی دارد و معمولا برای درمان استفاده نمی شود
نحوه استفاده

عصاره قارچ

دمنوش

ترکیب با آبجوش، قهوه، نسکافه

دم کردن به شکل قهوه

جمع بندی مقاله مقایسه قارچ خالص گانودرما و قهوه گانودرما

در این مطلب به طور کلی در ارتباط با قارچ گانودرما و قهوه گانودرما و خواص آن ها به صورت کامل صحبت کردیم و دانستیم که این دو محصول تاثیر بسزایی در درمان بسیاری از بیماری ها مانند سرطان دارد. در ادامه عوارض این دو محصول را بیان کردیم و در نهایت به مقایسه این دو محصول با یکدیگر پرداختیم. مطابق آنچه گفته شد اگر قصد شما استفاده درمانی از این قارچ هست توصیه می کنیم که قارچ خالص تهیه کنید و اگر قصد شما بیشتر جنبه خوراکی دارد استفاده قهوه گانودرما برای شما مناسب می باشد.

سوالات متداول قهوه گانودرما

اگر قصد شما استفاده از خاصیت درمانی گانودرما است توصیه می کنیم قارچ خالص گانودرما بخرید.

خرید قهوه گانودرما با تخفیف ویژه

فهرست